top 2023line

slider 01 2020a

VikrBike, aneb Vítkovicemi na kole

V roce 2013 byl uspořádán po vzoru kamarádů z Cyklotoulání první ročník cyklotoulek Podkrkonoším s názvem VikrBike.

Když se tak člověk zamyslí nad sportovním děním ve Vítkovicích, napadne ho volejbal a dál už nic. Tak proč neudělat ještě něco jiného? Na kole jezdí téměř každý, tak proč ne zrovna kola? Je těžké srovnávat výkonnost rekreačních bikerů, proto je lepší podnik pojmout ne jako závod, ale jako výlet. Takto nějak se zrodil první ročník Víkr-Biku.
Myšlenku v hlavě dlouho nosil a nakonec také s pomocí obce Vítkovice a „Jiskry" zrealizoval Standa Nechanický nejmladší. Za termín vybral sobotu 21. září. Bohužel ho v jeho úsilí nepodpořilo počasí. Od časného rána Vítkovické údolí halila mlha a účastníky skrápěl déšť. Naštěstí se během dne Krakonoš umoudřil a přece jen vodu zarazil a místy mezi mraky dokonce prosvitlo sluníčko.
Centrum i start podniku byly na hřišti u školy. Ráno od osmi do deseti hodin probíhala prezentace účastníků. Každý z nich po zapsání obdržel lístek do tomboly a poukaz na guláš a na triko. Jakmile cyklista absolvoval prezentaci, mohl již směle vyrazit vstříc porci kilometrů.
Značená trasa měřila cca. 60km a vedla z Vítkovic k hotelu Skála, dále na Rezek, do Jablonce nad Jizerou, nahoru přes Sklenařice do Vysokého nad Jizerou, přes Roprachtice dolu do Loukova, Peřimovem do Jilemnice, přes Víchovou na Kout, sjet Křížlicemi k Brádlerom a zpět do Vítkovic. Tak to bylo vymyšlené a zanesené do mapy. Samozřejmě každý si mohl dle své výkonnosti trasu upravit a přizpůsobit.
Cíl byl opět na hřišti. Zde už na všech 47 odvážných bikerů čekal slíbený guláš a krásné modré triko s motivy závodu. Po dojetí posledních cyklistů následovalo losování tomboly. V osudí, tedy čepici, byly lísky všech účastníků a deset šťastlivců se mohlo těšit na hodnotné ceny. Mezi nimi byly značkové sportovní i lyžařské brýle, tašky na notebooky, ledvinky a termolahve.
Po skončení oficiální části následovala volná zábava v párty stanu. Samozřejmě doplněná o občerstvení. O vítěze nešlo, hlavní myšlenkou bylo setkání bikerů a pohodová vyjížďka. Důležité je, že všichni zúčastnění byli spokojení a těší se na další ročník.

 

DSC 0098


.
© 2024 VikrBike. Všechna práva vyhrazena. | Přihlásit | Vytvořil: Petr Holman